Veri Merkezi Altyapı Tasarımı

Her kuruluş, teknolojik performansları için dijital kaynakların yönetilmesi ve barındırılması adına veri merkezi altyapılarını konumlandırıyor. Yöneticiler ve karar vericiler, yanlış seçimler yapılması durumunda ticari ve/veya idari risk altında olacağından, veri merkezi altyapı yatırımlarının iyi tanımlanmasını ve tam olarak desteklenmesini talep ederler.

Uptime Institute’un Seviye Standartları, veri merkezi kullanılabilirliği ve genel performans için dünya çapında tanınan standarttır. Hem yapılı çevreyi hem de operasyon ekibinin yaklaşımını ve performansını dikkate alan çeşitli performans seviyelerine izin verir. Standartlar, her kademe sınıflandırması için topoloji ve operasyonel sürdürülebilirlik performans gereksinimlerini tanımlar ayrıca tesisin bu teknik şartlarına göre tasarlandığından, inşa edildiğinden ve işletildiğinden emin olmak için uygulanmasını doğrular.

Veri merkezi tasarımı konusundaki çalışmalarımızı ve tecrübelerimizi ATD (Accredited Tier Designer) sertifikası alarak, Dünya genelinde 114’ten fazla ülkede verilen 2.800’den fazla Sertifikasyonu ile tasarım, inşaat ve devam eden operasyonlar için endüstri standardı olan Uptime sertifikalı kurucuları arasına girdik. Bu sayede, müşterilerimize modernizasyon veya yeni veri merkezi yapımıyla ilgili hizmetleri dünya standartlarında sunuyoruz.

Uzman ve deneyimli ekibimizle, müşterilerimize mevcut veya yeni veri merkezi çözümlerinde inşaat, elektrik, iklimlendirme, izleme ve güvenlik sistemleri gibi birçok alanda uçtan uca hizmetler sunuyoruz, böylece kesintisiz iş sürekliliğini sağlıyoruz.

Data Center Design sertifikalarını görüntülemek için; Data Center Design

Ahmet BİLGİNER / İntergraf Bilişim
Sertifika No: 25092020DCDS-AHMBIL

Aykut EMİRE / İntergraf Bilişim
Sertifika No: 25092020DCDS-AYKEMI

Ağ Altyapısı ve Siber Güvenlik

Yerel alan ağı çözümlerimiz kapsamında, marka bağımsız LAN anahtarlama (switching) çözümleriyle uçtan uca yönetilebilir, verimli ve akıllı ağ mimarilerinin kurulum hizmetlerini müşterilerimize sunuyoruz.

Ayrıca siber saldırılar, sürekli olarak yöntem ve yoğunluklarını değiştirerek dünya genelinde kurumsal yapıları tehdit etmektedir. Firmamız, sunduğu güvenlik hizmetleriyle ağlarınızın yetkisiz erişimlere karşı korunmasını ve daha güvenli hale getirilmesini sağlıyoruz.

Donanım Çözümleri

Müşterilerimize, kritik iş uygulamalarının performansını ve güvenliğini sağlayarak esnek, akıllı ve entegre veri depolama ve donanım çözümleri sunuyoruz. Öncü çözüm ortaklarımızın teknolojilerini titizlikle takip ederek, ihtiyaç analizine dayalı olarak en doğru çözümü seçiyor, kuruyor ve mevcut sistemlere entegrasyon hizmetlerini sunuyoruz.

Bulut Bilişim ve Sanallaştırma

Müşterilerimize güvenilir sanallaştırma platformları ve bulut bilişimle, kurumların bilgi teknoloji altyapılarını sadeleştirerek, operasyonel iş yükünü azaltacak, maliyetleri düşürecek, verimliliği artıracak ve kritik sistem ve uygulamalarda sürekliliği sağlayacak çözümler sunuyoruz.

Ses ve Görüntüleme Sistemleri

Uzman ekiplerimiz, yeni nesil toplantı odaları, havalimanları, alışveriş merkezleri gibi mekanlar için ses ve görüntüleme sistemlerinin tasarımını gerçekleştirirken, iletişim ve entegrasyonunu sağlayarak ihtiyaçlarınıza uygun çözümler sunuyoruz.

Uygulama Geliştirme Çözümleri

Müşterilerimize yönelik geliştirdiğimiz yazılım çözümleri ile kurumsal yapılarını güçlendirmeyi ve operasyonel işleri dijital dünyaya taşıyarak kaynak ve maliyet tasarrufu sağlamalarını amaçlıyoruz. Bu misyonu gerçekleştirirken, müşterilerimizin ihtiyaçlarını en güncel teknolojileri kullanarak çözümler sunuyoruz.